Pages Menu
TwitterRssFacebook
 

Categories Menu
Franczyza - alternatywa dla umowy o pracę
Czy franczyza odzież i własny biznes mogą iść ze sobą w jednej linii? Zdecydowanie mogą i zdecydowanie również mogą tworzyć atrakcyjną alternatywę dla zwykłej umowy o pracę. Czy
Jak sprawdzić czy perfumy są oryginalne
Perfumy i kosmetyki to jedne z najchętniej podrabianych towarów. Nie ma się czemu dziwić ponieważ branża kosmetyczna rośnie jak na drożdżach. Fałszerze również chcą skorzystać na
Kremy do cery mieszanej po 30 czyli cera mieszana - jak o nią dbać?
Cera mieszana jest wyjątkowo wymagająca jeśli chodzi o codzienną pielęgnację. Charakteryzuje się ona występowaniem zarówno przesuszonych obszarów na
Day spa w salonach urody i salonach spa w Warszawie
Warszawa to miasto w którym znaleźć możemy dosłownie wszystko czego dusza zapragnie począwszy od sklepów skończywszy na apartamentach salonach lub też domach handlowych.
Kompleksowa pielęgnacja ust w domu
Domowe sposoby na ponętne usta? Są w ogóle takie i czy mogą być skuteczne? Cóż, odpowiedź jest tylko jedna – oczywiście, że tak!
Trzeba tylko pamiętać, że wiele z nich wymaga pewnej
Zdrowe i lśniące włosy? Wybierz szampon domowej roboty
Domowe kosmetyki – prawdziwy hit
Kosmetyki domowej roboty mają coraz większą ilość zwolenników. Trudno się temu dziwić, bowiem pielęgnacja składnikami pochodzenia
Najlepsza dieta na odchudzanie
Marzeniem każdego, kto przechodzi na dietę odchudzającą jest to, by przyniosła ona szybki efekt, nie wymagała wielu wyrzeczeń i nie wiązała się z mozolnym przygotowywaniem posiłków. Jeśli

Posted by on Mar 22, 2022 in Uroda |

Odpowiedni dobór szminki dla twoich ust

Odpowiedni dobór szminki dla twoich ust

Nawet najlepiej zrobiony makijaż bez odpowiednio pomalowanych ust może okazać się porażką. Idealnie dobrana pomadka sprawi, że poczujemy się piękniejsze i pewniejsze siebie, a także pokażemy nasz charakter. Jak dobrać kolor szminki do typu urody? Wszystko zależy od danego typu urody. Ten poradnik powstał po to, by rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące prawidłowego doboru pomadki.

NA CO NALEŻY ZWRACAĆ UWAGĘ?

Niektóre kobiety chętnie sięgają po szminki w przeróżnych barwach, jednak część z nich ma z tym spory problem, ponieważ obawiają się one o złe dopasowanie koloru do ich typu urody. Przy takim doborze pod uwagę należy wziąć czynniki, takie jak:

  • Typ urody – Warto zwrócić uwagę na to, jaki jest nasz typ urody. Ciepły, czy raczej chłodny? Przedstawiamy różnice:
    Typ ciepły – karnacja jest ciepła, skóra ma zabarwienie złotawe, beżowe lub jasnobrązowe, a żyły na wewnętrznej stronie nadgarstka wpadają w zielony. Taki typ urody doskonale łączy się z ciepłymi kolorami, np. złotym, żółtym, pomarańczowym; dlatego też przy doborze kosmetyków do ust, warto zwrócić uwagę właśnie na ten czynnik.
    Typ chłodny – karnacja jest jasna i stonowana, skóra ma zabarwienie szarawe, niebieskawe lub różowawe, a żyły na wewnętrznej stronie nadgarstka wpadają w niebieski lub fioletowy. Taki typ urody doskonale łączy się z chłodnymi, przyćmionymi kolorami, np. niebieskim, srebrnym, lawendowym, szarym
  • Wiek – dla osób młodych chcących jedynie podkreślić swoją urodę proponujemy bezbarwne, brokatowe błyszczyki lub pomadki. Natomiast odradzamy je kobietom dojrzałym z widocznymi zmarszczkami. Produkty te bowiem uwydatniają je.
  • Kolor włosówgłówną rolę w doborze odpowiednich odcieni szminki odgrywa kolor włosów. Dla czarnego koloru polecamy czerwień, ciepły róż i odcienie brązu, blondynkom zaś zaleca się fuksję, delikatne róże i beże, natomiast u kobiet z brązowymi włosami warto pomyśleć nad malinowymi i jasnoróżowymi odcieniami. U pań z rudymi włosami dobrze wygląda matowa czerwień lub brąz.
  • Kształt i objętość ust – nie zalecamy malować wąskich, małych ust kolorami mocno widocznymi. Jeśli chodzi o usta pełne, nie ma większych ograniczeń.

O CZYM NALEŻY JESZCZE PAMIĘTAĆ?

Oto porady, które pomogą w dobraniu odpowiednich barw szminek dla naszych ust. Pamiętajmy, że wszystko zależy od nas samych. Nie warto kierować się poleceniami innych, gdyż każdy z nas ma inny typ urody i nie u każdego wszystko tak samo się sprawdzi. Nie podążajmy również za trendami, gdy nie czujemy się komfortowo z danym odcieniem na ustach. Moda przemija! Zanim przejdziemy do zakupu, najlepiej przemyśleć wybór kilka razy.