Czym nakładać podkład? Moia gąbka do makijażu
Powstało wiele technik i sposobów nakładania podkładów. Niektóre z nich dostosowane są zaledwie do jednego rodzaju fluidów, inne zaś sprawdzają się bez względu na konsystencję kosmetyków. Przedstawiamy najbardziej popularne techniki nakładania podkładu!
Gąbeczki do makijażu – Moia gąbka do makijażu
Gąbeczki do podkładów występują w różnych formach. Najczęściej wybierane są te w kształcie łezki. Moia gąbka do makijażu sprawdzi się w szczególności przy podkładać stosunkowo rzadkich, które należy “wklepywać” w twarz. Nieco mniej zwarte gąbeczki można stosować również do cięższych, matujących podkładów. W niektórych sklepach znajdziemy również gąbki umiejscowione na przedłużeniu, które pozwalają na uniknięcie ubrudzenia rąk przez wybrany kosmetyk. Aby efekt makijażu był jak najbardziej naturalny, możemy wcześniej delikatnie zwilżyć gąbkę, przez co podkład lepiej wniknie w górne warstwy skóry i unikniemy efektu maski. Należy pamiętać, że gąbeczki do makijażu powinno się każdorazowo czyścić z zalegających w nich resztek podkładu oraz małych fragmentów naskórka, które mogą powodować namnażanie się bakterii.
Pędzle do fluidów
Pędzle do fluidów są lekko spłaszczone, szerokie i wydłużone. Mają bardzo zwartą strukturę. Nadają się do nakładania podkładów o średniej i gęstej konsystencji – rzadkie fluidy są łatwe do rozmazania, przez co lepiej w tym wypadku używać gąbek. Właściwe używanie pędzla do podkładu polega na odpowiedniej technice: najpierw należy nałożyć podkład punktowo, a następnie rozprowadzać go kulistymi ruchami. Pędzle należy dokładnie czyścić po każdym użyciu, a następnie zostawić je do osuszenia – oznacza to, że najlepiej w kosmetyczce mieć minimum dwa pędzle do podkładu, których będziemy używać naprzemiennie.
Nakładanie podkładu palcami
Najprostszy, najtańszy i najszybszy sposób to nałożenie podkładu palcami, a następnie jego ręczne roztarcie na twarzy. Należy pamiętać, by zarówno przed, jak i po aplikacji fluidu porządnie wyczyścić dłonie. Palcami możemy nałożyć każdy rodzaj podkładu, jednak ruchy dłoni powinny być przystosowane do jego konsystencji.
Najnowsze komentarze